Witamy na stronie Koła PZW nr 34

Naglowek

Koło wędkarskie nr 34 powstało w lipcu 1973 roku w Komorowie przy Klubie Garnizonowym. W pierwszych latach członkami Koła była kadra zawodowa i pracownicy jednostek wojskowych garnizonu. W 1991 roku w fabryce mebli FORTE rozwiązano sekcję wędkarską IKRA i duża część wędkarzy przeszła do naszego Koła. Obecnie w Kole zrzeszamy wędkarzy z Komorowa, Ostrowi Maz. Wąsewa,i innych miejscowości z terenu Powiatu Ostrowskiego. Siedziba Koła obecnie znajduje się w Klubie przy JW 3470 w Komorowie.

W Kole działają:

  • Klub spinningowy SANDACZ - prezes Henryk Kolczyński
  • Sekcja młodzieżowa SUMIK - opiekun Józef Nałęcz
  • Grupa terenowa społecznej straży rybackiej - komendant Henryk Szostak

Koło jest organizatorem wielu corocznych imprez i zawodów wędkarskich takich jak:

  • Puchar Wójta Gminy Wąsewo - PSTRĄG.. - zawody spinngowe na żywej rybie
  • Puchar czystości - wód zawody spławikowe - połączony ze sprzątaniem brzegów łowiska
  • Maraton wędkarski dwudniowy - zawody spławikowe
  • Puchar Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka - zawody spinningowe
  • Inne zawody takie jak: Mistrzostwa Koła podlodowe, spławikowe, spinningowe oraz inne organizowane wspólnie z Kołami z Ostrowi Maz. i Małkini

Koło jest gospodarzem Łowiska PZW „Przyborowie – Gmina Wąsewo” - łowisko usytuowane jest przy trasie Ostrów Maz. – Ostrołęka w miejscowości Przyborowie. Zbiorniki powstały w wyrobiskach żwirowym. Cechą charakterystyczną tych zbiorników jest zmienna głębokość, liczne zatoki oraz wyspy o różnej wielkości, stanowiące dużą atrakcję dla wędkarzy. Dno i brzegi zbiorników są piaszczyste z wypłyceniami. W skład łowiska wchodzą następujące zbiorniki wodne:

"ZA BRAMĄ" połączony z "DZIAŁDOWSKA" połączony z "PRZY TORACH" oraz "KRUSZYWO" i "PRZY SZOSIE"

Ryby występujące w łowisku:

Płoć, Leszcz, Lin, Karp, Karaś srebrny, Węgorz, Karaś złoty, Okoń, Jaź - sporadycznie, Jesiotr - sporadycznie, Miętus, Szczupak, Sandacz, Sum, Boleń, Pstrąg tęczowy, Ukleja, Jazgarz, Kiełb.

Na łowisku obowiązuje wykupienie zezwolenia za wędkowanie. Na wszystkich akwenach za dodatkową opłatą zezwala się na wędkowanie z łodzi lub pontonu na wiosłach lub z silnikiem elektrycznym. Obowiązuje całkowity zakaz używania silników spalinowych. Ogólna powierzchnia lustra wody  wszystkich zbiorników wynosi ok. 60 ha.